Jaké jsou ty nejlepší motivační knihy?

Úspěch je v dnešním světě velmi důležitý a tak je třeba vydat se mu naproti. K tomu nám určitě může pomoci nejenom motivace, ale třeba i samotné vzdělání. Ideálním zdrojem informací jsou v daném směru určitě knihy, které jsou na světovém, ale i tuzemském trhu dostupné komukoliv. Pojďme se společně podívat, jaké v naší redakci považujeme za ty nejlepší a které také máme v našich soukromých knihovnách.

Co řadíme mezi TOP3?

Začneme hned těmi, které sami považujeme za opravdu nejlepší možnou volbu. Mezi ty určitě patří kniha s názvem Bohatý táta, chudý táta. Ta je jednou z nejoblíbenějších knih po celém světě a napsal ji známý podnikatel Robert T. Kiyosaki. Tato kniha je ideální volbou pro každého, kdo se chce stát finančně nezávislým člověkem a chce vydělávat velké peníze. Dozvíte se v ní totiž hlavně to, co je v podnikání důležité a jak byste se měli chovat.

Druhou zajímavou knihu napsal Dále Carnegie a nese název Jak získávat přátele a působit na lidi. Už samotný titul jasně ukazuje, čím se kniha zabývá. V principu by vám měla ukázat hlavně to, jak se chovat, abyste byli všude oblíbeným a vítaným hostem. Zároveň vás ale naučí to, jak byste měli na druhé působit, a to aby to bylo ku prospěchu obou stran – třeba ve vašem byznysu, nebo vztahu zaměstnavatel – zaměstnanec.

Třetí knihu napsal Stephen R. Covey a jmenuje se 7 návyků skutečně efektivních lidí. Kniha je sice stará více než 20 let, ale rozhodně jí to neubírá na atraktivitě. Je považována za skutečný bestseller, o kterém je možné bez nadsázky říci, že vás k úspěchu zaručeně nasměruje, a to ať už se má jednat po úspěch v pracovním, nebo také osobním životě.

Co dále doporučujeme číst?

Ať už chcete zlepšit svůj osobní, nebo i podnikatelský život, doporučujeme číst i celou řadu dalších knih. Patří mezi ně třeba titul Rozvíjejte své vůdčí schopnosti, který napsal John C. Maxwell. Ten je ideální pro všechny vedoucí pracovníky, kteří mají problém třeba s motivací svých zaměstnanců. Pokud však pracujete hlavně sami a chcete zlepšit fungování své firmy, je třeba odstranit řadu špatných návyků. A to tak, že začnete u sebe. K tomu vám pomůže kniha, kterou napsal Napoleon Hill a nese název Myšlením k bohatství. Stejně tak se vám může hodit také titul Nejbohatší muž v Babyloně, který je také spojený právě s bohatstvím, ale i s metodami, jak ho dosáhnout. Autorem této knihy je George S. Clason.

Co musíme podotknout, to je určitě fakt, že knihy nejsou přímým návodem na to, jak se stát úspěšným člověkem a podnikatelem. Mohou ale pomoci s tím, že jsme mnohem lépe namotivováni a pomohou nám také v tom, že dokážeme mnohem lépe fungovat v rámci důležitých rozhodovacích procesů. A to je cesta, která je v současném životě velmi důležitá.