Category: Kultura

Znáte správnou kulturu stolování?

Znáte správnou kulturu stolování?

S kulturou je dnes spojeno také stolování a tak je určitě třeba vědět, jak dobře a správně prostřít stůl. Pokud v tomto směru máte mezery, nemusíte zoufat, jelikož několik tipů, jak na to, vám aktuálně přinášíme. Jedině tak můžete mít jistotu, že ať už jako hostitelé, stejně jako hosté budete vědět, co a jak. Samozřejmě různých pravidel je v tomto ohledu mnoho a my se tedy zaměříme především na několik základních.

Začínáme ubrusem a talíři

To hlavní, co by mělo být na každém stole, to je ubrus. Ten by neměl být položený na stole přímo, ale měl by být položen na moltonu – tedy takzvané plstěné podložce. Volva barvy je čistě na nás samotných, ale rozhodně je dobré jít cestou neutrálních, nijak výrazně nevyzývavých barev. Problémem určitě není ani kombinace dvou různých ubrusů, kdy na ten klasický položíme i ubrus menší, který celkově zpestří daný stůl.

Jakmile je v tomto směru hotovo, můžeme se pustit do umístění talířů. Velmi často se dnes používají takzvané klubové talíře, které jsou na stole po celou dobu. Na těchto talířích je ubrousek a dále už konkrétní talíř, ze kterého budeme jíst. Důležité je samozřejmě jako první umístit ten talíř, ze kterého budeme jíst nejdříve. Pokud se podíváme na správný postup, je vhodné začínat studeným předkrmem na dezertním talířku, dále polévkou v talíři hlubokém, dále teplým předkrmem opět na talířku dezertním, hlavním chodem na talíři, který se nazývá masovým. Koncem stolování je dezert, a to opět na talíři dezertním, nebo moučníkovém.

Jak na příbory?

Se správným prostřením stolu souvisí také umístění vidliček. Ty by měly být na stole hned tři, a to vidlička dezertní, vidlička na studený předkrm a vidlička na předkrm teplý. Podobně je to v případě nožů, které jsou určeny také na oba předkrmy. Ty dále doplňuje také lžíce. Vše doplňuje příbor hlavní, tedy na hlavní chod. Ten může být v průběhu stolování logicky obměněn, a to v závislosti na tom, jaké jídlo si host dá. Ideálním příkladem může být ryba a tedy nutnost speciálního rybího příboru. Podobně to může být také v případě steaku, kdy je třeba myslet na steakový příbor, hlavně tedy konkrétní nůž s ostřím ve tvaru pilky.

Posledním bodem jsou sklenice

Tím posledním, na co je třeba se zaměřit, jsou samozřejmě sklenice. Ty mají na stole přesné místo a měly by být umístěny jeden centimetr od hlavního nože. Důležité je v případě více sklenic to, aby vytvářely řadu, nebo také trojúhelník. I zde, podobně jako u příborů samozřejmě platí to, že by jednotlivé sklenice měly být seřazeny v pořadí, v jakém budeme pít. Tedy v tomto směru je vhodné umístit sklenice na vodu, víno bílé či červené a samozřejmě také na sekt, nebo dezertní víno při zakončení stolování. I to je důležité pravidlo, kterým na formálním obědě nebo večeři rozhodně potěšíte každého hosta.


Jak se správně oblékat?

Jak se správně oblékat?

S kulturou jako takovou jistě souvisí také dodržování určité etikety. A to nejenom v oblasti našeho chování, ale také v oblasti našeho oblékání. A právě na to se aktuálně zaměříme a povíme si, jak se správně obléci v souvislosti s různými příležitostmi. Jedině tak si můžeme být jisti, že zapůsobíme skutečně pozitivně. V daném směru můžeme často čerpat i z pozvánek na různé akce, kde je doporučený konkrétní dress code. Pokud je tomu tak, máme vyhráno. Pokud však ne, budou se vám hodit naše informace o tom, co je pro vás to nejlepší.

Jak na slavnostní události?

Ty nejsou v našem světě nijak výjimečné a tak je opravdu dobré vědět, jak se na ně obléknout formálně správně. Důležité je samozřejmě zohlednit i charakter místa, kam vyrážíme. Pokud je něco nepsaným pravidlem, to je i čas, kdy po osmnácté hodině večerní platí, že muži by se měli pohybovat pouze v obleku, a to ideálně tmavém – tedy černém, nebo tmavě modrém. Dobrým doplňkem je samozřejmě bílá košile, která celkově zvyšuje úroveň. Pokud jdeme na událost v páru, je samozřejmě správné, aby ženino oblečení bylo barevně sladěno s prvkem u oblečení muže – příkladem může být třeba barva kravaty, nebo kapesníček v kapse saka.

V rámci daného oblečení samozřejmě existuje i několik jasně daných pravidel, které mohou být označovány pojmy jako je white tie – nutný je frak, nebo třeba black tie – kdy se obléká smoking. Stejně tak se ale můžeme setkat s možností označovanou jako creative black tie, v rámci čehož můžeme naše formální oblečení doplnit o zajímavé prvky, a to v rámci současných moderních trendů. Stejně tak se ale můžeme setkat třeba s označením inofficial, které sice stále ještě vyžaduje nutnost obleku, ale není nutné mít kravatu, stejně jako je možné zvolit oblek barevnějšího rázu.

Jak na neformální akce?

U nich samozřejmě není nošení obleku nijak vyžadováno, ale přesto je třeba dodržovat určitý styl daného oblečení. V tomto směru je nejznámější pojem casual dress code, který je uvolněnější, ale přesto má několik formálnějších prvků. Mezi ně patří tričko s límečkem, které by mělo být jednobarevné. To je doplněno také kvalitními jeansy, které by neměli být roztrhané či jinak podobným způsobem ozdobené. Vhodná je také pevná obuv, která však může být v mnoha případech také otevřená.

Pokud jdeme na akci, kde není vyžadován ani tento formálnější styl oblékání, není problém ani libovolné tričko různých barev, nebo dokonce kraťasy a plážová obuv, jako jsou třeba žabky. V takovém případě samozřejmě musíme skutečně vědět to, že tím nebudeme své okolí pobuřovat a většina dalších lidí bude oblečena velmi podobně.

Pokud bychom měli vyvodit závěr, je vždy lepší v případě nejistoty zvolit oblečení trochu formálnější, než ležérnější. Ačkoliv se tím můžete dopustit drobného faux paux, rozhodně je to lepší situace, než když si ho způsobíte příliš neformálním outfitem.