Za co utrácí nejbohatší lidé světa?

Tématem našeho magazínu, který souvisí s kulturou, vzděláváním a úspěchem nejsou pouze faktická témata, která řeší určitý problém. Jsou to i témata, která nám mohou přiblížit zcela jiný svět a zaměřit se na jeho konkrétní specifika a zajímavosti. A přesně tím je tento článek, ve kterém se podíváme na to, za co dnes utrácejí ti nejbohatší lidé na světě. Na úvod musíme říci, že majetek, kterým se ti nejbohatší pyšní, se neustále zvyšuje. Poslední skok oproti předchozímu roku znamenal to, že se celkově zvýšil z 28 na celých 30 biliónů. A to nikoliv českých korun, ale samozřejmě amerických dolarů. Do skupiny těch nejbohatších lidí poté patří všichni ti, kteří vlastní hotovost, ale i majetek, který převyšuje hodnotu třiceti milionů dolarů. Poslední studie ukazují, že takovým majetkem se pyšní více než 183 000 mužů a zhruba 27 500 žen.

Za co nejčastěji utrácejí?

Pokud se podíváme na to, za co tito lidé nejčastěji utrácejí, jsou to zcela určitě nemovitosti. Ty jsou z celosvětového hlediska ideální volbou, pokud chceme náš majetek udržet a dobře ho investovat. V rámci toho tak neutrácejí jenom za nemovitosti, které souvisejí s jejich bydlením, ale i za nemovitosti skutečně investiční, v rámci kterých mohou v průběhu svého života peníze ještě o něco více násobit.

Samozřejmě další oblasti útrat se týkají hlavně dopravních prostředků. Zde zcela určitě převládá samotná vášeň a tak se utrácí hlavně za rychlá a unikátní auta, a to od těch nejslavnějších automobilek. Výjimkou nejsou ani různé limitované edice prestižních vozů. Dále to ale jsou i jiné dopravní prostředky, konkrétně potom luxusní jachty, které slouží jak na cestování, tak i dokonalé trávení volného času.

Vše doplňují také soukromá letadla, která však souvisí hlavně s podnikáním a komfortem. Nejsou ani tak určena k soukromým cestám, ale hlavně těm pracovním, kdy lze být na jakémkoliv místě na světě třeba i za několik hodin od startu.

Oblíbené jsou také různé prožitky

Mezi další možnosti, za které bohatí lidé utrácejí, se řadí také dovolené, a to samozřejmě pohodlné a luxusní, a to i několikrát do roka. Nejenom s nimi je poté spojena návštěva skutečně vybraných luxusních restaurací, v rámci kterých lze ochutnat opravdové skvosty světové kuchyně. S jídlem poté souvisí také nápoje, a tak to jsou hlavně luxusní vína, a to ze sekcí těch archivních.

Kolik je utráceno?

Za co lidé utrácejí, to již víme. Důležité je ale vědět i to, kolik to je. Ročně zhruba 1,1 milionu dolarů. A to logicky v rámci jedné takové osoby. Nejvíce se utratí za auta a to zhruba 40 miliard dolarů ročně, dále letadla a dále jachty a také alkohol. Zajímavé je, že nejvíce poté utrácejí ženy. Pokud totiž porovnáme útraty během celého života, tak u žen dělá daná částka zhruba 31 milionů dolarů, zatímco muži utratí pouze 24 milionů.